Sníh vše mění

Pořádná nadílka sněhu nedorazila do našich poloh už nějaký ten rok. Ne, že by vrstva bílé peřiny byla bůhvíjak silná, ale na běžky postačuje a na Drahanské vrchovině tak mohli protáhnout alespoň některé značené lyžařské trasy.

WP_20170122_10_47_42_Pro

Po Novém roce jsme se tedy nemuseli soustředit jen na běh či válce nebo se schovávat v tělocvičně nebo bazénu. Mrazy a chřipka sice kosí i sportem zocelené jedince, přesto se nás na Kořenci sešlo docela dost a po greenech vedené tréninkové kolečko o délce 3,4 kilometru zvládali nejen zkušenější lyžaři, ale i úplní nováčci.

Naše nejstarší čeká soustředění ve Vlachovicích. A tak se nasbírané zkušenosti budou určitě hodit. Věříme, že sníh vydrží i na další týden, kdy se 4.2. koná Kořenecká lyže (propozice), aby jsme trénink i zúročili nějakým solidním umístěním.

Běhy bez běžek

Nezaháleli jsme ani na atletických tratích Brněnského běžeckého poháru v Kuřimi a Radosticích nebo Uhřickém kolečku.

15942476_1427516093946835_1978310141_n

21° pod bodem mrazu a modrá obloha a bílá trať byly hlavní znaky Kuřimského krosu. Kuřimská hora byla mrazivá po celý den, i když někteří otužilí běžci nastoupili na start v trenýrkách a tričku s krátkým rukávem, které lákař závodu nazval blázny.
Naši „nejrozumější“ zůstali doma, ti otrlejší se startu nezalekli a přes menší účast vyběhali docela dost bodů. Štěpán Kameník nabral nrazivý vzduch do plic jako první a mezi staršími žáky obsadil 10. místo, Anička Ryšavá jen velmi těsně doběhla šestá, když ji od první dělilo jen 6 sekund.
Na kuřimskou horu se už museli vydrápat bratři Šmídové. Ze startu vyběhlo 97 atletů, mnozí v tretrách či nesmekách, které bránily klouzání ve výběhu i seběhu 4,8 km trati. Honza se dostal v cíli na celkové 10. místo jako čtvrtý junior v čase 20:38 (loni to bylo 22:02) a Michal přiběhl nedlouho po něm jako 18. / 8. dorostenec za 21:39.

WP_20170114_11_11_28_Pro

Škoda, že Uhřice u Boskovic nepořádají běžecké závody, měli bychom to blíž. Takhle jsme museli zajet až do tech u Bučovic, ale stálo to za to. Terka Obořilová vyhrála starší žákyně, druzí byli oba bratři Šmidové – Honza v juniorech a Michal v dorostu, výsledkově ještě do závodu zasáhl Štěpán Kameník 5.místem mezi žáky.

WP_20170121_10_48_17_Pro

Kvůli nacházení, chřipce či angině nás v mrazivých Radosticích dnes reprezentoval jen Honza Šmída na trati 4,55 km.
Naštěstí byl hlavní rozhodčí shovívavý, když mu odpustil účast bez čísla, které si Honza zapomněl připnout. Takže 8. místo absolutně a 4. v juniorech bylo do výsledků zaznamenáno.